polish ukraiński
Waluty: 
Koszyk
 

medal
ProducenciWyszukiwarka
Wyszukiwanie zaawansowane
Raty Żagiel S.A.
Raty Żagiel S.A.
 
FAQ


1. Różnica pomiędzy pojemnością zasypową a całkowitą?

Pojemność całkowita - jest to pojemność całego bębna podana w dm3. Ta wartość określa bęben zalany całkowicie.
Pojemność zasypowa - jest ilością zaprawy która bez problemu będzie się mieszała w bębnie i nie będzie się nic wylewało. Zwana jest również pojemnością użytkową, roboczą. Ta wartość jest podawana najczęściej przy modelu betoniarki np. BWE 150 i oznacza, iż ta betoniarka ma 150 litrów pojemności zasypowej.

2. Różnica między wieńcem żeliwnym, kompozytowym oraz tłoczonym?

Wieniec żeliwny - jest to wieniec najwyższej jakości, najpopularniejszy, charakteryzuje się dużą trwałością. Jedynym minusem tego wieńca, jest nieco głośniejsza praca betoniarki.
Wieniec kompozytowy - jest to wieniec z tworzywa polimerowego, lekki, cichy, trwały. Składa się z elementów połączonych ze sobą, w razie uszkodzenia jednego elementu wymieniamy tylko jedną część, a nie cały wieniec jak w przypadku żeliwnego.
Wieniec tłoczony - najmniej trwały wieniec, zrobiony z blachy, z której wykonany jest bęben betoniarki. W przypadku przetarcia takiego wieńca do wymiany jest cały bęben.
Najnowsze betoniarki produkowane w Europie nie posiadają już wogóle wieńca, to nowatorskie rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność, ponieważ wymieniamy tutaj tylko co jakiś czas pasek napędowy, którego cena jest bardzo niska.

3. Wybór zasilania w przypadku betoniarek od 150 - 300l

Większość betoniarek o pojemnościach powyżej 150 litrów posiada rozróżnienie na betoniarki na tzw. jedną fazę ( 230V) oraz siłę (380V). Wielu klientów ma obawę, czy silnik jednofazowy podoła przy tak dużej betoniarce. OdpowiedŸ brzmi: tak, ponieważ są to specjalnie przystosowane silniki. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane, większość betoniarek produkowanych za granicą posiada silniki jednofazowe.

4. Jakiej pojemności betoniarkę wybrać?

Wielu klientów ma dylemat związany z zakupem odpowiedniej dla siebie betoniarki, nie są pewni czy betoniarka, która ich interesuje nie jest za duża lub zbyt mała?
Przede wszystkim powinniśmy sobie zadać pytanie do czego będzie nam potrzebna ta betoniarka? Budujemy dom jednorodzinny? Będziemy robili drobne wylewki cementowe? Chcemy mieszać w niej paszę? A może mamy profesjonalną firmę budowlaną?

Przypadek pierwszy: Dom jednorodzinny. W tym wypadku nasz zakup uzależniony jest od ilości osób, które będą ten dom budować. Jeśli są to na przykład dwie osoby, to proponuję zakup betoniarki 130l, z której zaprawy wystarczy na dwie taczki.

Przypadek drugi: Jeśli potrzebujemy betoniarkę do drobnych prac przydomowych proponujemy zazwyczaj betoniarki 80l. Są to małe betoniarki, lekkie, łatwe do przechowywania.

Przypadek trzeci: Chcemy mieszać paszę. Tutaj wybór uzależniony jest od ilości zaprawy jaką mieszamy codziennie.

Przypadek czwarty: Profesjonalna firma budowlana. W tym wypadku musimy się kierować raczej uniwersalnością betoniarki, tzn. możliwością pracy na niej zarówno przez dwie osoby jak i więcej osób. Polecam tutaj przede wszystkim modele od 150-300l. Z uwagi na specyfikę pracy muszą to być betoniarki niezawodne, solidne, z grubą blachą, w pełni profesjonalne.


5. Wybór betoniarki na koło czy na korbę?

Przechył na koło - rozróżniamy tutaj: przechył na koło z hamulcem nożnym, oraz przechył na koło z ryglem. Wysyp zaprawy przy tym rodzaju przechyłu jest nieco trudniejszy niż przechył na korbę, ponieważ musimy czasem użyć siły.

Przechył na korbę z przekładnią ślimakową, bardzo prosty i lekki wysyp.

6. Różnica pomiędzy betoniarką a mieszarką?

Mieszanie w betoniarce odbywa się za pomocą obrotów bębna, mieszadła w środku są nieruchome, jedynie osiowy ruch betoniarki powoduje mieszanie zaprawy. Natomiast w mieszarce jest odwrotnie, bęben mieszarki jest nieruchomy, a mieszadła cały czas pozostają w ruchu. Mieszarki z reguły są stosowane do mieszania bardziej suchych produktów: paszy, żywic.
 

Betoniarki

- urządzenie budowlane służące do mieszania piasku, wody, cementu i czasami żwiru w celu utworzenia jednorodnej masy (mieszanki betonowej). Typowa betoniarka ma kształt obrotowego bębna. Do mniejszych prac używane są betoniarki przenośne. Natomiast do robót większych używa się betoniarek zamontowanych na samochodach ciężarowych (tzw. gruszka). Dostawy w Sklepie Internetowym Betoniarki realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej.